Nasıl Kilo Alınır?

Kilo almak ya da vermek insanların hayatlarına dönem dönem de olsa yaşadıkları sorunlardan bazıları kilo almak daha nadir olsa da vücut geliştirme yapanlar için kilo almanın önemi oldukça fazladır. Çünkü kilolar zamanla kasa dönüşmeye başlar ve istediğiniz vücudu elde etmenizde yardımcı olurlar.


Kilo almak için doğru besinleri almak gerekiyor. Hangi yiyecek kaç kalori bunu bilmek ve gün içinde aldığımız kalorilerin hesabını doğru yapmak da gerekli örnek verecek olursak meyve suyu içmek yerine meyve yemek çok daha fazla kalori almanıza neden olacaktır. Yemekleri doğru zamanlarda yiyin. Sabah kalkınca ilk iş yemek yiyin demiyorum ancak aç kalmayın. Eğer vaktiniz  yoksa en azından  bir meyve yiyerek güne başlayın. Yemeklerinizde sürekli olarak aynı şeyleri tercih etmeyin. Kalori alacağınız yemekleri tüketin et, balık, nohut gibi yiyecekler bu konuda örnek verilebilir. Ayrıca kuru yemişte de oldukça fazla kalori vardır. Kalori dengelemek için bu tarz gıdaları tercih etmekte yarar var.

Elbette vücut geliştirmeye başladıysak hayatımızı da düzene sokmalıyız. Uyku saatleri kilo alımında oldukça önemli erken yatıp erken kalkmak oldukça katkı  sağlayacaktır. Sabah erken saatlerde birşeyler yemek gün içerisinde çok daha fazla açıkmamıza neden olur. Kısaca belirtmekte yarar var yedikçe yemek isteyeceğiz.  Antreman yapmak vücudu aktif hale getirmek metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı kilo almamızda bize yardımcı olur.

Son olarak ise ne yesem olmuyor gece yemeden yatıyorum kilo alamıyorum gibi safsatalara uymayın ve sağlıklı kilo almaya çalışın. Supplementler kilo aldırmaz sadece balık yağı içerenler size destek olabilir onun dışında herhangi bir ilaca falan da güvenip kilo almaya çalışmayın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nasıl Kilo Alınır? için yorumda bulun

    Nasıl Kilo Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nasıl Kilo Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.