Vücut Geliştirme

Nasıl Kilo Verilir?

22.08.2016
223
Nasıl Kilo Verilir?

Vücut geliştirme sporuna bir yerlerden başlayanlar için ilerleyen dönemlerde pek çok sorun oluşur. Bunlardan bir tanesi kilo, bu sorun hayatımızın her alanında bizi etkiler spora başlamak için önümüzde bir engel değildir. Su içsem yarıyor diyen en az 10 kişi duymuşsunuzdur. Bu tamamen yalan işe kendimizi kandırmayı bırakarak başlayalım. Kilo alıyorsak yediklerimiz yaktığımız kalorilerden fazla geliyor demektir. Önce yediğimiz içtiğimiz şeylerin kalorisine internet üzerinden bakarak başlayalım.

Bir haftada 8-10 kilo vermek yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışalım. Sabah uyandık hemen kahvaltı etmek doğru değil öncesinde biraz başka şeyler yapabiliriz. Mesela biraz salonda çalışıp vücudu ısındırıp ardından kahvaltıya oturabiliriz. Vücut geliştirme sporuna başladık ve vücudumuzda ciddi değişimler istiyoruz. Bunun için düzenli olmalıyız. Saat kaçta ne yiyeyeceğiz ne yapacağız? Saat kaçta yatıp kaçta kalkacağız bunları bir düzene sokmalı ve standarta oturtmalıyız. Öncelikle uyku düzeni ve sonrasında ise antrenman düzeni belirlemeliyiz. Bir diğer önemli nokta ise antrenman sadece kilo vermek için değil vücut geliştirme de ilerlememiz için altın noktalardan bir tanesidir. Antreman sağlıklı kalmak için sıkı bir vücuda sahip olabilmek için bunu yapmak zorundayız.

Vücudumuzun aktif kalması ve vücut geliştirme de düzen için sürekli olarak antrenmanları arttırmalı ve bunu düzen içerisinde yapmalıyız. Vücudumuz alıştıkça antrenman seviyesini de yukarı çekeceğiz. Bir diğer önemli nokta ise bizim kendimize söylediğimiz yalanlar ve çevremizdeki insanların bize söyledikleri benim metabolizmam yavaş, hayatta kilo veremem ya da sen zaten hep kiloluydun gibi uydurma lafları bir kenara bırakın ve gerçek bir karar verin. Bunun pek çok örneğini internette bulabilirsiniz. Kendinizi kandırmak yerine vücut geliştirme de sağlıklı kilo vermek için gereken şeyleri yapmaya başlayın.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.