Oblique Crunches – On The Floor Hareketi Nasıl Yapılır?


Oblique Crunches – On The Floor bel hareketi sayesinde belin her iki tarafa da hareketi sağlanır. Bu egzersizde, yere sırt üstü uzanılır, bacak ve kalça kıvrık olacak şekilde sağ tarafa doğru dönülür.  Sırtınız yere paralelken, bacaklarınız üst üste kıvrık kalmalıdır. Sol eliniz başınızın arkasına alıp, diğer eliniz ise karnınızın üzerinde kalmalıdır. Yere paralel olan gövdenizi çapraz olarak olabildiğince yana doğru kaldırarak hareketi yapın. Yavaş ve kontrollü bir şekilde tekrar başlangıç halinize dönün.  Oblique Crunches – On The Floor bel hareketini diğer tarafa uygulamak içinde aynı şekilde devam edin. Gövdeniz düz olacak şekilde yerdeyken bacaklarınızı sol tarafa döndürün. Bu pozisyon dâhilinde bacak ve kalçanız kıvrık şekilde çapraz olarak mümkün olduğunca yana doğru kalkarak egzersizi devam ettirin.

Başlangıçta kontrollü ve yavaş olarak sürdürdüğünüz bu egzersizi, giderek biraz daha seri hale getirebilirsiniz. Her iki taraf içinde eşit sayıları tekrarlayın. Bu egzersiz sayesinde adonis kaslarınız daha estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Oblique Crunches – On The Floor Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Oblique Crunches – On The Floor Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oblique Crunches – On The Floor Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.