Vücut Geliştirme

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı ?

15.05.2017
398
Protein Tozu Kilo Aldırır Mı ?

Protein Tozunun Kilo Almaya Etkisi Nedir?

Her ne kadar hacim kazanmak, kilo almak ve daha dayanıklı bir bünyeye sahip olmak için kullanılıyor olsa da protein tozunun en sık kullanıldığı alan kilo vermek ve kas kütlesini artırmak için olan alandır. Ancak pek çok kişi protein tozunun vücut geliştirme esnasında kilo almaya etki ettiği gerekçesiyle bu ürünün kullanımı konusunda endişeye düşebiliyor. Burada protein tozu kilo almaya etki ediyor mu bunu kesin bir şekilde ortaya koymak için protein tozunun kullanımının nasıl yapıldığına dikkat etmek gerekmektedir.

Protein Tozunun Aşırı Kullanımı Kilo Aldırabilir!

Protein tozları çok farklı markalar tarafından üretiliyor olsa da genellikle saflaştırılma süreçlerinden geçtiği için yüksek protein oranına sahip olan ve az miktarda karbonhidrat bulundurup şeker ve diğer tüm kilo yapıcı besin içeriklerinin içinden alındığı ürünler olmaktadır. Ancak buna rağmen proteinlerin ve karbonhidratların alımı ile kişinin beslenme programında karşılaşmış olduğu bazı sorunlar sebebiyle de protein tozu kilo arasında bir ilişki kurulması söz konusu olabilir.

Çoğu zaman spor yapmaya yeni başlayanlara bile daha hızlı ve etkili bir kas gelişimi için ilk aşamada protein tozu takviyesi alması tavsiye edilmektedir. Vücudun özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilendiği sırada ihtiyaç duyduğu proteinin karşılanmasını sağladığı için kısa vadede olumlu sonuçları ortaya çıkarmış olsa da uzun vadede böbrek ve hormonlarda çeşitli sorunlar ortaya çıkarması da söz konusu olabilmektedir. Bunların dışında en önemli husus göbek çevresinde sebep olduğu yağlanma olmaktadır. Ancak bu yağlanma her protein tozu kullanımı ile ortaya çıkmamaktadır. Kişilerin protein tozu kilo aldırıyorsa protein tozu kullanımlarını gözden geçirmeleri gerekir. Paket veya ambalaj üzerinde tavsiye edilen miktarların üzerine çıkmış kişilerin aşırı tüketime bağlı olarak yağlanma problemi ile karşılaşması söz konusu olabiliyor. Bu sebeple protein tozu seçimine ve bu tozun kullanımına dikkat edilmelidir.

Kişiler protein tozu ürünlerini seçerken öncelikle güvenilir markaların ürünlerine yönelmelidir. Protein oranı olabildiğince yüksek olan bu ürünlerde yağlanma özelliklerinin ideal kullanımlar karşısında kendini göstermesi mümkün olmamakta ve böylece protein tozu kilo aldırmamaktadır. Buna ek olarak ürünlerin içeriğinde şeker oranının sıfıra yakın olmasına dikkat edilmeli ve protein tozu kullanılıyor diye spor antrenmanlarına ara verilmemelidir. Egzersizlere ara verilmediği takdirde protein tozunun ortaya çıkarabileceği yağlanma gibi olumsuz etkilerin zararlı sonuçlarından da kurtulmak mümkün olabilmektedir. Spora ek olarak beslenme programının da protein ağırlıklı olmasına, aşırı karbonhidrat tüketimlerinden kaçınılmasına da dikkat edilmelidir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.