Protein Tozu Mu? Karbonhidrat Tozu Mu? Farkları Nelerdir ?

Proteinin ve karbonhidratın vücutta görevleri birbirinden farklıdır. Karbonhidrat vücut enerjisini sağlayan ana besindir. Ancak karbonhidratın vücutta yağ oluşturma, yağ biriktirme etkisi bulunmaktadır. Bunun için zayıflamak isteyen kişiler, vücut yapmak isteyen kişiler ilk olarak karbonhidratı kesmektedir. Proteinin ise vücuttaki etkisi daha çok sağlık açısından faydalı bir besindir. Sizin ihtiyacınız olan enerjiyi size verirken, yağ oluşmasını engellemektedir. Proteinler yalnızca yaptığınız kasları şişirmektedir. Yani, proteinin ve karbonhidratın işlevleri birbirinden farklı olduğundan dolayı da kullanım alanları da birbirinden farklı olmaktadır.


Kilo Alınmak İsteniyorsa Karbonhidrat Tozu

Karbonhidrat vücutta yağ oluşumunu tetiklemektedir. Bazı kişilerin en büyük problemi kilo almaktır. Kiloyu bir türlü alamamaktadırlar. Kilo almak için besinlerden sık sık karbonhidrat tüketimi yapmaktadırlar ancak yine de kilo almaya başaramamaktadırlar. Bunun en büyük sebebi zayıf olan insanların genelinin metabolizmasının çok hızlı çalışıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten ötürü metabolizması hızlı çalışan bir insanın besinle alacağı karbonhidratı yakması çok basit bir işlemdir. Bunun için besin ile alınan karbonhidratlar anında yakılmakta ve yine kiloya dönüştürülememektedir. Metabolizması hızlı olan bireyin vücudunun yakamayacağı kadar karbonhidratı besin ile almasının da imkanı bulunmamaktadır. Bunun için kilo almak isteyen kişiler yakamayacağı kadar karbonhidratı almalıdırlar. Bunun için de karbonhidrat tozu en iyi çözüm olmaktadır.

Kas Yapmak İsteniyorsa Protein Tozu

Protein kas yapmak isteyen kişilerin ve vücut çalışan kişilerin diyetlerinde en çok yer verdiği besindir. Yapılan protein diyetleri vücut geliştirmede etkisinin olduğu bilindiğinden yapılmaktadır. Vücut geliştiren bir insan karbonhidratı minimum seviyeye indirerek, proteini maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Ve alınan proteinde kas oluşumunu tetiklemektedir. Protein tüketimi yeteri kadar yapılsa dahi kas yapmak için vücut geliştirmek için beslenme yoluyla yeteri kadar protein alamayabilirsiniz. Ancak alamadığınız proteini protein tozlarından karşılamanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Protein tozları doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde her hangi bir zararı da bulunmamaktadır. Protein tozları pump etkisi yaratmakta ve kasların hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Kas geliştirmek istiyorsanız öncelikle protein tüketimi, sonra da protein tozu şart.Etiketler

YORUM YAZIN