Vücut Geliştirme

Protein Tozu Sivilce Yapar Mı ?

01.05.2017
85
Protein Tozu Sivilce Yapar Mı ?

Protein Tozu Kullanmak Sivilce Yapar Mı?

Protein tozunun kullanımı ile ilgili olarak pek çok doğru bilinen yanlış vardır. Bunlardan biri de protein tozu kullanımının yüz başta olmak üzere vücudun farklı noktalarında sivilcelerin oluşmasına sebep olup olmadığıdır. Öncelikle direkt bir şekilde protein tozu sivilce oluşumuna etki etmez. Ancak protein tozunun kullanım sıklığına bağlı olarak dolaylı etkiler sonucunda sicilce oluşumuna sebep olması söz konusu olabiliyor.31

Kişilerin protein ya da vitamin alımlarına karşı bir alerjiye sahip olması halinde protein tozunun standart ölçülerdeki kullanımları bile sivilce oluşumlarına etki edebilmektedir. Ancak bunların dışında kalan hallerde protein tozuna bağlı bir şekilde sivilce oluşumu meydana geliyorsa bu durumda sivilce oluşumunu protein tozu ile birlikte birkaç nedene bağlamak gerekmektedir. Protein tozu ile birlikte ağır yemek tüketildiği zaman karaciğer üzerinde baskı oluşmaktadır. Bu baskı zaman içerisinde kısa süreli olarak gözlenebilecek olan sivilcelere sebep olabilir. İşte bu tür durumlarda protein tozu sivilce oluşumuna etki ettiği için protein tozu tüketimlerine mutlaka devam etmek gerekmektedir. Tüm bunların dışında protein tozu tüketiminden bağımsız bir şekilde cilt sağlığına, cildin yağlı olup olmamasına, stres düzeyine ve beslenme şekillerine bağlı olarak da sivilce oluşumu farklılık gösterebilmektedir.

Spor Yapmak ile Sivilce Oluşumu Arasında Bir İlişki Var Mıdır?

Spor sırasında ve sonrasında vücudun yaktığı enerjiye bağlı olarak terlemesi gözlenmektedir. Bu ter ile birlikte vücutta bulunan zararlı toksinlerin vücuttan dışarıya atılması söz konusu olmaktadır. Toksinlerin atılmasının ardından duş alarak kişiler derileri üzerindeki tüm gözeneklerin temizlenmesini sağlayabilirler. Böylece vücudun zararlı toksinlerden temizlenmesi mümkün olur. Bu durum aynı zamanda sivilce oluşumlarının önlenmesini de sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken protein tozu sivilce yapıyor mu yapmıyor mu konusuna protein tozundan bağımsız bir şekilde bakılması gerektiğidir. Cilt yapısındaki gözeneklerin toksinlerden arındırılması ve temiz tutulması için keseleme yöntemi ile temizlenmek toksinlerden arınmak ve sivilce oluşumlarından kurtulmak için en etkili yöntemlerden olmaktadır. Tüm bunlardan hareketle protein tozu ile sivilce oluşumu arasında bir ilişki bulunmadığı, ortaya çıkabilecek sivilcelerin de spor yapıp cilt gözeneklerinin temiz tutulması ile ortadan kaldırılabileceği bilinmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.