Vücut Geliştirme

Protein Tozu Su İle Mi Süt İle Mi İçilmeli

02.05.2017
109
Protein Tozu Su İle Mi Süt İle Mi İçilmeli

Protein Tozu Suyla mı yoksa Sütle mi Tüketilmeli?

Protein tozlarını kullanarak sürdürmekte olduğu spor antrenmanlarından kaynaklanan protein açıklarını kaybetmek isteyen kişiler sıklıkla daha pratik olması sebebiyle protein tozlarını içeceklerle karıştırarak bunları tüketmeyi tercih ediyor. Fakat hangi içecekle tüketildiğine bağlı olarak protein tozu tüketimi için bazı avantajların ve dezavantajların ortaya çıkması söz konusu olmaktadır. Kişilerin kendi vücut özelliklerini iyi bir şekilde bilmesinin ardından hangi sıvılarla protein tozlarını tüketebileceklerine karar vermesi gerekmektedir.

Protein Tozunun Sütle Tüketilmesinin Avantajları ve Dezavantajları

Protein tozunu sütle karıştırarak tüketmek isteyenler için öncelikle bu kişilerin laktoz toleransına sahip olup olmadıklarını bilmesi gerekmektedir. Yani süt ve süt ürünleri ile birlikte ortaya çıkan ishal, karın ağrısı, şişkinlik gibi problemleri olan kişilerin bu türden bir protein tozu tüketimi konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda süt ile problem yaşayan kişilerin soya sütü ya da badem sütü gibi ürünlerle protein tozlarını karıştırarak tüketmesi önemli olmaktadır. Ancak bu tür gıda maddelerinin sütlere oranla fiyatlarının yüksek olmasından dolayı maddi açıdan kişilerin olumsuz etkilenmesi de söz konusu olabilmektedir.

Protein tozunun süt ile karıştırılması genellikle kas kütlesini artırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir tüketim şeklidir. Hacim kazanmak, kas yapısını artırıp güç kazanmak gibi amaçlara sahip olan kişilerin tam yağlı süt ile protein tozlarını karıştırıp tüketmesi tavsiye edilmektedir. Süt ile karıştırarak yapılan protein tozu tüketimi bazı yönlerden çeşitli olumsuzluklar ortaya çıkarabilir. Yağlı sütün sindirilmesinin uzun sürmesinden dolayı spordan önceki ya da spor sırasındaki protein tozu tüketimlerinin ardından çeşitli problemler yaşamak söz konusu olabilecektir.

Protein Tozunun Suyla Tüketilmesinin Avantajları ve Dezavantajları

Yağ kütlesini azaltmak ve kilo vermek gibi amaçlarla spor yapan ve buna ek olarak protein tozu tüketen kişilerin süt ile birlikte protein tozu tüketiminden kaçınması söz konusu olmaktadır. Sütün getirdiği karbonhidratları almak istemeyen kişiler protein tozunu su ile karıştırıp protein tozlarını tüketebilirler. Protein tozunun suya daha kolay bir şekilde karışması ve bu karışımın özellikle diyet dönemlerinde daha avantajlı olmasından dolayı kilo verme dönemlerinde tüketimi daha avantajlı olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.