Protein Tozu Yağlanma Yapar Mı?


Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişilerin ilk amaçlarından biri kas kütlelerini artırarak daha hacimli vücutlara sahip olmak ve bunu yaparken de vücuttaki yağ oranlarının azalmasını sağlamaktır. Düzenli şekilde bilinçli olarak takip edildiği takdirde doğru beslenme ve sporla kişilerin istediği kas kütlesini elde etmesi mümkün olmaktadır. Ancak vücut geliştirme dünyasının hemen hemen her noktasında olduğu gibi kas kütlesini artırmak isteyenlerin kullandıkları protein tozları hakkında da doğru bilinen bazı yanlışlar bulunmaktadır. Pek çok sporcu kas kütlesini artırmak istediğinde gıda takviyesi tüketirken protein tozu yağlanma yapar mı endişesiyle karşı karşıya kalıyor.

Yağlanmanın Esas Kaynağı Protein Tozları Değildir!

Gıda takviyelerinin alınması sonrasında vücutta beklenmedik etkiler görülüyorsa bu durumda kişilerin vücutlarında ortaya çıkan sorunların temel sebebinin ne olduğunu bulmaya yönelmesi gerekmektedir. Protein tozları çok düşük yağ, laktoz ve karbonhidrat seviyelerine sahip olan çok özel besinler olduğu için tüketimlerinin sonrasında doğrudan bir etki ile kişinin kilo almasına ya da yağ kütlesinin artmasına sebep olmaz. Yine de protein tozu kilo aldırır mı sorusuyla karşılaşan kişilerin tükettikleri gıda takviyelerinin dışında antrenman programlarına bakması gerekmektedir. Her ne kadar günlük tüketim miktarları ile yine de vücudun yağlanmasına sebep olmayacak değerlerde farklı içerikleri barındırıyor olsa da antrenmanla desteklenmemiş gıda takviyelerinin tüketimi sonucunda yağlanma problemi ile karşılaşmak söz konusu olmaktadır.

Yağlanma Problemiyle Karşılaşanlar Ne Yapmalı?

Öncelikle protein tozunu tüketirken düzenli spor yapmaya ve diğer temel besin gıdalarının da vücuda alınmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu özene ve dikkate rağmen yine de protein tozu ve yağlanma arasında bir ilişki kurulduğunu gösteren belirtiler görülüyorsa bu durumda kişilerin kullanabileceği yağ yakıcı gıda takviyeleri de bulunmaktadır. Protein tozları ile birlikte tüketiminden herhangi bir sakınca ortaya çıkmayan bu yağ yakıcı tozlarla kişiler istedikleri sonuçları alabilirler. Kullandığı gıda takviyesi sayısını artırmak istemeyen kişilerin tercih ettikleri protein tozlarında mutlaka düşük yağ, laktoz ve şeker seviyesindeki ürünlere yönelmesi gerekmektedir. Piyasada sıfır yağ ve şeker değerine sahip olan protein tozları da bulunmaktadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Protein Tozu Yağlanma Yapar Mı? için yorumda bulun

    Protein Tozu Yağlanma Yapar Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Protein Tozu Yağlanma Yapar Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.