Vücut Geliştirme

Reverse Crunch Hareketi Nasıl Yapılır ?

09.11.2017
722
Reverse Crunch Hareketi Nasıl Yapılır ?

Reverse Crunch, mide kas grubunu aktif çalıştırmak için en etkili egzersizlerden biridir. Ters ezme olarak da bilinen egzersiz için doğru formu yakalamak, maksimum fayda sağlamak adına önemlidir. Hareketin doğru yapılışı için ise bazı püf noktaları vardır.

REVERSE CRUNCH NASIL YAPILIR?
Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı dizden kırık olacak şekilde 90 derecelik açıyla havaya kaldırın. Aynı zamanda kollarınızı yana doğru uzatın ve ellerinizi yere yaslayın. Ellerin yere yaslanma sebebi, egzersizi yaparken formu doğru şekilde uygulamak ve gereksiz denge kayıplarını engellemektir. Uygun pozisyonu aldıktan sonra bacaklarınızı başınıza doğru çekin. Bu işlemi yaparken dizleriniz başınıza doğru biraz yaklaşacaktır. Devamında ise kalçanızın yerden temasını kesin ve kaldırın. Üst noktada sadece kalçanızın yerden teması kesilecektir. Bel kısmı ise yer ile temas halinde devam etmelidir. Kalçanızın yer ile temasının kesildiği noktada 2-3 saniye kadar bekleyin ve sonrasında yavaş bir şekilde bacaklarınızı aşağıya doğru indirerek başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi uygulama anında başınız zemine dayalı ve hareketsiz olmalıdır.

Egzersizi yaparken edilecek püf noktası, belinizin yer ile olan teması. En çok yapılan yanlış, bel boşluğu oluşturmaktır. Reverse crunch yaparken asla belinizde boşluk oluşturmayın. Diğer bir detay ise, hareketi yaparken acele etmemenizdir. Egzersiz anında mutlaka midenizin çalıştığını hissedin ve hareketi tamamlamak için acele etmeyin. Sert bir zeminde uygulanması zor olacağı için mutlaka mat (fitness minderi) kullanarak egzersizi yapın.Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.