Vücut Geliştirme

Reverse Pec-Deck Flye Hareketi Nasıl Yapılır?

Reverse Pec-Deck Flye Hareketi Nasıl Yapılır?

reverse peck deck hareketi nasıl yapılır

Sırt kaslarını birbirinden ayırmak serbest ağırlıklarla zordur,fakat bu makineyle sırtımızın şeklini düzenlemek oldukça basit bir hal alır.Bu makine dirseklerinizi hafif bükük pozisyonda şekildeki gibi kilitler,bu durum kollarınızı kullanmayı ve tricepslerden yardım almanızı engeller.

HEDEF: Arka sırt kasları

BAŞLANGIÇ: Ellerinizle tutacakları kavrayın dirsekleriniz ve omuzlarınız sabitlenecekler.Hepsi aynı yatay düzlemde olacak şekilde koltuğunuzu ayarlayın.Makinenin ağırlığını ayarladığınız kısma dönük bir şekilde dik pozisyonda oturun ve tutacakları elleriniz içe doğru olacak şekilde kavrayıp,dirseklerinizi bilek ve omuzlarınızla aynı hizada olacak durumda kaldırarak (hafifçe bükük) göğsünüzü dayamak için önünüzde bulunan yere dayayın;dirseklerinizi hareket süresince yukarıda kalsın. Kafanızı ileri bakacak şekilde tutun.

HAREKET: Tutacakları yanlarınıza doğru açmak için arka sırt kaslarınızı kasın. Kürek kemiklerinizi sırtınızda bir araya getirin ve dirseklerinizi vücudunuzun arka kısmına olabildiğince götürün.Yaklaşık olarak 1 saniye kadar kasılma pozisyonunda bekleyin; daha sonra ağırlığı yavaşça indirin,ağırlığın kontrolünü kaybetmeden başlangıç pozisyonuna dönün.Ağırlığı tekrarlar arasında hiçbir zaman tam olarak bırakmayın.

Bu hareketi drop set olarak kullanmanız size daha çok verim sağlayacaktır.Arka sırt kaslarınızı son gücüne kadar yorduktan sonra,ağırlığınızı %25 civarında azaltın ve kasın son gücüne ulaşana kadar bir set daha uygulayın.

reverse peck deck hareketi nasıl yapılır2Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.