Vücut Geliştirme

Rope Pressdown Hareketi Nasıl Yapılır?

Rope Pressdown Hareketi Nasıl Yapılır?

rope pressdown hareketi nasıl yapılır

Triceps antrenmanlarının vazgeçilmez hareketlerinden birisine geldik.Türkiye’de bu hareketin asıl adını pek bilmeyiz.Ama pek çok kişinin halat ile triceps çalışma dediğinde bu hareket akıllarına geliyor.Hareketimizin adı Rope Pressdown.Bu hareketi  isterseniz diğer bir triceps hareketiyle süper set olarakta kullanabilirsiniz.Ben bir süre Rope Pushdown hareketi ile süper set olarak yapmıştım ve güzel bir verim aldığımı söyleyebilirim.
Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağırlığı aşağı doğru bastırdığınız sırada serbest bırakmadan önce ellerinizin açış noktasında kasılı pozisyonda durmasıdır.

Rope Pressdown Hareketi Nasıl Yapılır?

– Göğsünüzü öne doğru,omuzlarınızı geriye doğru çıkartın ve dik pozisyonda durun.Belinizi hafif biçimde kırın.Kollarınız,vücudunuzun yan tarafına yapışık olarak dursun.

-Hareketi yaparken kollarınızı ve triceps kaslarınızı kasın.Kollarınızı kasarken de vücudunuzdan ayırmayın.Geri dönüş pozisyonunda halat çekiş açınızın biraz üstüne çıktığında hareketi tekrarlayın.Bu kısmı tam olarak kavrayamamış olabilirsiniz yazının devamında paylaşacağım video sizlere yardımcı olacaktır.Aynı tutuş hareketinin bir süre sonra size fayda sağlamayacağını düşünüyorsanız,Cable Crossover hareketinde kullandığınız tutacaklar yardımı ile bu hareketin ters tutuş şeklini yapabilirsiniz.

Rope Pressdown Hareketi Yapılış Videosu

[youtube id=”BLvSbziilmo” width=”620″ height=”360″]

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar
 1. Osman dedi ki:

  Kac set yapmaliyim ve kac tekrar buyutmek icin

 2. Osman dedi ki:

  Litfen cevap yazin

  1. Admin dedi ki:

   3 Set 12 Tekrar şeklinde yapabilirsiniz ya da ağırlık arttırıp tekrar sayısını azaltarak ta uygulayabilirsiniz.