Rotary Torso Hareketi Nasıl Yapılır?


Rotary Torso bel egzersizinde, External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis kaslar çalışır. Bu kasların çalışması belin her iki yana düzenini ve hareketini sağlar. Günlük yaşantımızda omurganın kontrollü çalışmasını ve hareket riskinin azalmasına yardımcı olur.

Rotary Torso egzersizinde, “Rotary Torso” adı verilen makinenin oturma platformuna oturulur. Makinede gerekli ayarlamalar yapılır. Platformun ayak için olan özel bölüme ayaklar yerleştirilir. Bu egzersizde bel yanlarını özel olarak çalışır. Makinede bulunan eller için ayrılmış özel kulplardan tutulur. Bu egzersizdeki amaç bel kaslarının kontrollü bir şekilde çalışmasının yanı sıra vücut estetiğini de geliştirilmesidir. Bu bel egzersizi, bel kasları çalışacak şekilde sağa ve sola mümkün olduğu kadar geniş açılarla dönerek yapılan gerçekleştirilir. Bu hareketler kontrollü ve ritmik şekilde her iki tarafa da eşit sayılarda tekrarlanarak uygulanır.  Düzenli ve tekrarı bol olarak çalışılan bu hareket sayesinde bel yanlarında gözle görülür incelme sağlanır. Bel kaslarının kuvvetli olması bütün spor branşlarında oldukça önemlidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Rotary Torso Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Rotary Torso Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rotary Torso Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.