Vücut Geliştirme

Russian Twist Hareketi Nasıl Yapılır?

03.01.2018
601
Russian Twist Hareketi Nasıl Yapılır?

Russian Twist bel hareketi ile başta karın kasları çalıştırılması olmak üzere oldukça etkili bir egzersizdir. Russian Twist hareketi aslında pilates hareketlerinden biridir. Ancak karın kaslarının çalıştırılmasında başarılıdır. Bu egzersiz sayesinde External Oblique, Internal Oblique, Rectus Abdominis, Iliopsoas kasları çalıştır.

Russian Twist hareketi gerçekleştirilirken, yere sırt üstü yatılır ve ayak burunları bir yere sıkıca sabitlenir. Eller birbirine birleştirilip, kollar ileri doğru uzatılır ve dizler kırılır. Başlangıç pozisyonu alındıktan sonra gövde arkaya doğru eğik ve sabit bir hale getirilir. Bu pozisyon muhafaza edilir. Sabitlenmiş bu konumda gövde mümkün olduğu kadar geniş açılarla sağa ve sola, düzenli olarak kontrollü ve yavaş hareketlere döndürülür. Egzersiz sırasında bel kaslarında gerginlik hissedilmelidir. Hareket devamında ileriye uzatılan kolların ve gövdenin sabit konumu bozulmadan mide ve bel kasları tamamen kontrol altına alınarak, yavaş yavaş gerçekleştirilmelidir. Bu hareket uygulanırken, etkiyi daha da arttırabilmek için ellerle sağlık topu tutularak, aynı şekilde hareket uygulanabilir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.