Scissor Kick Hareketi Nasıl Yapılır


Karın kasları, vücudun duruşu ve estetiği anlamında çok önemli yer tutar. Bu egzersizler sırasında boynunuza ve sırtınıza çok dikkat etmeli, ters bir durumda egzersizi bırakmalısınız. Bu hareketleri tek başına düzensiz şekilde yapmak, ne istediğiniz karın kasına ne de göbeğin erimesine yararlı olacaktır. Sağlıklı beslenme ve düzenli spor hareketleri, kendi programlarınız dâhilinde uygulayabileceğiniz kardiyo antrenmanlar ile birlikte tüm vücudunuzun düzene ve sık görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Sabır gerektiren spor, düzene girdiği andan itibaren vücudun değişmeye başlaması ile birlikte sizi de motive edecektir. Düzenli yapılacak olan egzersiz, dikkatli beslenme ve sağlık durumunuz el verdiği sürece hareketleri kolayca yapabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu hareket neredeyse tüm karın kaslarını, bacak kaslarını etkileyen kolay bir egzersizdir. Düz ve yumuşak bir zemine sırt üstü uzanın. Beliniz yere değecek şekilde dik bir açıda, karnınız ise içeri çekilerek sıkı bir şekilde olmalı. Ellerinizi kalçanızın altına alarak destek alabilirsiniz. Bu şekilde bel bölgesini desteklemeyi sağlarsınız. İki bacağı yukarı doğru kaldırarak nefes alın, parmak uçlarınız ileriye doğru bakıyor şekilde sırası ile aşağı ve yukarı devam edin. Bir bacak aşağı diğeri yukarı olacak şekilde makas hareketi yapın. Egzersiz sırasında dizler bükülmeden düz olmalı. Başlangıç için 12 kez, ileri seviyede 20 tekrara ve 3 set olacak şekilde yapabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Scissor Kick Hareketi Nasıl Yapılır için yorumda bulun

    Scissor Kick Hareketi Nasıl Yapılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Scissor Kick Hareketi Nasıl Yapılır için ilk yorumu yapabilirsin.