Seated Leg Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

Seated Leg Curl  hareketi, bacak kası geliştirme egzersizleri arasında yer alır. Arka uyluklar üzerinde bulunan kaslar (diz arkasındaki kirişleri) tekrar yapılandırmak için yatar pozisyonda bacak kıvırarak uygulanan harekettir. Bu hareketi uygularken bacağınızı çok hızlı hareket ettirmeyin ve ağırlığı sallamayın.


Seated Leg Curl hareketini uygularken, makinenin ayak pedi topuklarınızın üzerine gelecek şekilde ayarlayın. Bacaklarınız önünüzde ve karın kaslarınız çekik olacak şekilde dik oturun. Bacaklarınızı yavaş hareketler ile kendinize doğru yavaşça geri kıvırın. Bu pozisyonda bir sürekalın. Tekrar kontrollü bir biçimde başlangıç pozisyonunuza dönün. Bu egzersiz ile arka bacak adale grubu çalışır. Az da olsa gastrocnemius adalesi de çalışır. Bu sayede bacak bükülme aktivitesi gerçekleşir. Hareket uygulanırken, sırtın ve kalçanın döşemeye tamamen yapıştırılması gerekir. Hareket gerçekleştirilirken arka bacak kasları iyice kasılmalı ve kontrollü bir şekilde egzersiz uygulanmalıdır. Aynı zamanda bacaktaki yağların yakılmasında, bacak görünümünün kusursuz olmasında oldukça etkilidir. Düzenli yapılması durumunda fit bir görüntü elde etmek mümkündür.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Seated Leg Curl Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Seated Leg Curl Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Seated Leg Curl Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.