Vücut Geliştirme

Seated Overhead Dumbbell Extension Hareketi Nasıl Yapılır?

Seated Overhead Dumbbell Extension Hareketi Nasıl Yapılır?

Seated Overhead Dumbbell Extension Hareketi

Öncelikle bir adet dumbellı iki elinizle tutup kafanızın arkasına doğru yerleştirmeniz gerekli.Ağır kilolarda bu çok zorlayıcı olcaktır bu yüzden spor salonundaki bir kişiden yardım isteyebilirsiniz.Hareketin devamında kollarınız ile dumbellı kafanızın üzerine kadar çıkartın.Bu esnada kollarınız düz pozisyona gelecek şekilde açık olsun.Her harekette olduğu gibi bu harekette de hareketi doğru yapabileceğiniz ağırlık ile çalışmanız çok önemlidir.

Bu hareket özellikle triceps kaslarının uzun başını çalıştırır.Ekstra olarak sırt kaslarını da etkilemektedir.Diğer triceps hareketlerine kıyaslandığında tricepsin uzun başını çıkartmak için daha etkilidir.

Hareketin Yapılışı:

İlk olarak hafif kambur ve ayaklarınız yere sağlam basacak şekilde bir sehpaya  dik olarak oturun.Dumbelların üst kısmından iki elinizle tutun.Genellikle önerilen tutuş şekli avuç içi ile tutuştur.Eğer önerilen şekilde tutarsanız kiloya daha rahat bir şekilde sahip olabilirsiniz.Daha sonra dumbellı ensenin arkasına doğru götürün.Bu sırada dirsekleriniz kulağınızın hizasında dursun ve açılmasın.Triceps kaslarınızın kasıldığını hissettikten sonra dumbellı avuç içleriniz yardımıyla yukarıya doğru kaldırın.

seated overhead hareketi

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.