Simit Bölgesi Eritme Hareketleri


Simit Bölgesi Neresidir ve Nasıl İnceltilir?

Simit bölgesi denilen kısım bel bölgesidir ve vücudun bu bölgesi hem giyim tarzından hem de fizyolojik açıdan yağlanmaya çok müsait bir bölgedir. Bu bölgedeki yağları eritmek biraz daha zor olmakla beraber gerekli egzersizler sonucu yok olur. Bu yazıda bel bölgesinde oluşan simitleri eritebilmek için yapılabilecek hareketlerden bahsedilecek.

Simit bölgesi eritme hareketleri

Bu bölgeyi eritmek adına yapılabilecek ilk hareket şu şekildedir. Öncelikle şınav pozisyonu almak gerekli ama eller arasındaki mesafe çok olmamalıdır. Bu pozisyonda iken sağ dizi sağ dirseğe doğru çekip çekilen ayağı sola doğru çeviriyoruz bu işlemin aynısını sol diz için yapmak gerekli tek bir farkla o da sol dizi sağa çevirmektir. İkinci harekette ise 2 ele birden dambıl alınır ardından sol ayak ile sağ ayağın önüne gelecek şekilde çapraz yapılır. Bu şekilde iken sağ el dambıl ile birlikte yukarı kaldırılır. Hangi ayak önde ise diğer el yukarı kaldırılarak bu işlem yapılır. Bu hareketlerde belli sayılarda yapılmalıdır. 3. Hareket ise 2 elimize aldığımız dambılları öne doğru kaldırılır ve ardından bir ayak geriye doğru atılır ve belden yukarısı ile geriye atılan ayağın tarafından geriye dönülür. Bu işlem yine belirlenen miktarda tekrar tekrar yapılır. Genelde set miktarı olarak 12 tavsiye edilir. Bu hareket bittikten sonra ise son hareket olarak yapılacak hareket için ilk harekette olduğu gibi şınav pozisyonu almak gereklidir. Bu harekette tek fark ise sol dizi sağ dirseğe sağ dizi ise sol dirseğe çekmektir. Bu hareketi de 12 defa tekrarladıktan sonra egzersiz bitmiş olur.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Simit Bölgesi Eritme Hareketleri için yorumda bulun

    Simit Bölgesi Eritme Hareketleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Simit Bölgesi Eritme Hareketleri için ilk yorumu yapabilirsin.