Vücut Geliştirme

Şınav ve Barfiks Sayısı Arttırma

Şınav ve Barfiks Sayısı Arttırma

Şınav ve barfiks sporun vazgeçilmez 2 temel taşıdır. Vücut geliştirme içinde mutlaka haftalık olarak şınav ve barfiksi yapmalıyız. Ancak bazı arkadaşlar bu iki temel ısınma hareketini yapmakta zorlanıyor yapsalarda yanlış yapıyorlar ve doğal olarak bir yol kat edemiyorlar. Öncelikle her iki hareketi yapmak için kendimizi zorlamıyoruz. Önemli olan doğru bir şekilde yapabilmektir.

Yanlış yapılan hareketlerin bize bir getirisi yok o yüzden yanlış bir biçimde 50 şınav çekmek  yerine doğru tekniklerle 20 şınav çekmek çok daha iyi olacaktır. Kendimize bir limit koyalım 30 dakika içerisinde 50 şınav çekmek gibi yapamıyorum zorlanıyorum diye birşey yok kendimizi zorlayacağız ve o süre içerisinde o şınavları çekeceğiz. Doğru bir biçimde yaptığımızdan emin olacağız. Barfiks çok daha zordur ve doğru  yapmaya alışmak oldukça önemlidir. Doğru bir biçimde barfiks yapmanın faydalarını kısa sürede göreceksiniz. Kendinize belli setler belirleyin 10 barfiks gibi ya da fiziksel durumunuza göre kendinize bir rakam belirleyin.

Haftanın 7 günü şınav ya da barfiks yapmak yerine bunu 2 ya da 3 gün olarak  belirleyin. Şınav ve barfiks sayısı arttırma kuralında önemli olan nokta doğru yapmaktır. Kaslarınız doğru egzersiz biçimine alıştıkça ısınacak ve güçlenecektir. O yüzden dikkat edeceğiniz en önemli kural kesinlikle doğru hareketler olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.