Spinning Nedir?

Günümüzde yağ yakmak için birçok farklı spor çeşidi yapılmaktadır. Spinning de bu spor çeşitleri arasına yeni katılmış olan spordur. Spinning ile hızlı ve kolay bir şekilde yağ yakmanız mümkün. Harekete dayalı bir spor olan spinnig müzik eşliğinde yapılan bir spor olmasından kaynaklı olarak da spor yapanların spor yaparken eğlenmesini sağlamaktadır.


Spinning sporu bisiklet üzerinde yapılan bir spordur. Spinning yapılırken müzik açılır ve açılan müzik ile tempo tutularak bisiklet pedalları çevrilmeye başlanır. Bu da sizin daha çok eğlenerek ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır.

Spinning sporu ağır olmayan ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir spordur. Yalnızca spora ilk başlandığı esnada kaslarda ağrı ve yanma hissi söz konusu olabilir. Kaslarda ağrıların ve yanmaların olmasının sebebi ise vücudun sporla ve hareketle tanışmış olmasıdır. Hayatınızda spora yer vermeye devam ederseniz, zamanla spor yaptıktan sonra ağrı ve yanma hisleriyle de karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Spinning Faydaları

Birçok sporun faydası bulunduğu gibi elbette spinning sporunun da faydası bulunmaktadır. Spinning sporunun ilk faydası kalbe görülmektedir. Kalbi güçlendiren etkisi sayesinde spora daha yatkın olmanızı ve spor yaparken yorulma seviyenizin daha çok düşmesini sağlamaktadır. Spinning vücut kondisyonunu sağlamaktadır. Vücut kondisyonunu sağladığından dolayı da ileri ki seviyelerde ağırlık çalışmanız da sizin için çok daha kolay bir hal alır. Spinning yaparken yalnızca tek bir bölge değil kollar, bacaklar, sırt, karın ve göğüs kasları çalışmaktadır. Bu sebepten ötürü genel bir yağ yakıcı harekettir. Kaslar üzerinde de etkisi bulunduğundan sıkılaşmanıza yardımcı olacaktır. Kısa sürede bol kalori yaktıran özelliği olan spinning; bacak, basen ve kalça bölgesinde ki yağların erimesinde bir numaralı spordur. Bu bölgelerin incelirken, sıkılaşmasını sağlayan spinning sporunu düzenli yaparak fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Spinning Zararları

Her sporun faydası olduğu gibi bazı zararları da olabilmektedir. Spinning sporu da yüzde yüz yararlı olan bir spor değildir. Bacakları orantısız çalıştırdığından dolayı bacaklara ayrıca çalışılması gerekmektedir. Bunun dışında diz, kalça ve sırta yük bindirildiğinden bu bölgeler hasara uğratılabilir. Bunun için diz, kalça ve sırt problemi yaşayan kişiler spinning yapmamalıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Spinning Nedir? için yorumda bulun

    Spinning Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Spinning Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.