Vücut Geliştirme

Standing Reverse Cable Fly Hareketi Nasıl Yapılır?

Standing Reverse Cable Fly Hareketi Nasıl Yapılır?

Standing Reverse Cable Fly Hareketi nasıl yapılır

Spor salonunda sırt çalışmalarıma son sürat devam ederken yaptığım hareketlerin artık çok klasikleştiğini ve uzun süredir aynı hareketleri kullandığımı fark ettim.Sırt antrenmanım sırasında salondaki hocalarımdan birisi de sırt antrenmanını yapıyordu ve daha önce yaparken görmediğim bir sırt hareketini yaptı.Kendisine gidip ismini sorduğumda hareketin adının Standing Reverse Cable Fly olduğunu söyledi.Hocamın önerisi üzerine ben de bu hareketi sırt programıma dahil ettim ve son derece memnunum.Sizlerin de bu hareketten faydalanması gerektiğini düşünüyorum.İzninizle Standing Reverse Cable Fly hareketinin yapılışını anlatmak istiyorum.

Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç özellik fark hareketin yapılışını anlatmadan önce bunları belirtmek istiyorum.

– Sırt bölgenizi çalıştıran çoğu hareketin nizami olması için dirseklerinizi sabitlemeniz gerekiyor.Bu harekette de dirseklerinizi 15 dereceye yakın bir açıyla kilitleyin ve hareketi sonlandırana kadar dirsekleriniz bu şekilde kalsın.Eğer dirseklerinizi kilitlemezseniz daha çok triceps kaslarınız çalışacaktır.

-İkinci olarak bahsetmek istediğim önemli madde ise hareketi her yaptığınız sette kablo ayarlarını alçaltmanızı veya yükseltmenizi öneriyorum.Bu şekilde değişiklikler yapmanız sırt bölgenizdeki çalışmayan kasların da çalışmasını sağlayacaktır.

Size belirttiğim gibi bu hareketi tam olarak doğru yapmanız uzun bir zaman alabilir.Çünkü ilk başladığım zamanlarda bu sorunu bende yaşadım.Bir türlü dirsekleri sabit tutamıyordum.Eğer sizde bu hareketi dirseklerinizi açarak yapıyorsanız bilin ki hareket istenilen bölgeyi çalıştırmıyordur.Hareketin yapılışını düzeltemiyorsanız başka bir hareketi uygulamanız sizin yararınıza olacaktır.

Standing Reverse Cable Fly Hareketi Nasıl Yapılır?

-Öncelikle iki makaranın da üzerinde bulunan kısmı başparmağınız ve işaret parmağınız ile kavrayın. Kabloların tam ortasına geçin ve bir adım ileri çıkın. Dengede durmak için bacaklarınızı birbirinden ayrı tutun kollarınızı  tam olarak açın.

-Kollarınızı açtıktan sonra dirseklerinizi hafif bükük pozisyona getirin ve kilitleyin.Tutacaklar ile birlikte yana doğru açarken sırt kaslarınızı kasın.Hareketi yaparken ellerinizi mümkün olduğunca genişçe ve geriye doğru açın.Bu sırada dirseklerinizi kesinlikle bükmeyin. Kabloları çekerken göğsünüz öne doğru çıkmalıdır. Çok kısa bir süre elleriniz tam açık pozisyonda dursun daha sonra hafifçe kapatın.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.