Standing -Seated Bar Twisting (Sopa ile Bel İnceltme) Hareketi Nasıl Yapılır?

Bu hareket kasların formda kalması için ayakta veya oturarak bir sopa yardımıyla yapılan egzersiz türüdür. Standing -Seated Bar Twisting, bel inceltme egzersizi olarak bilinse de vücutta birçok kasın esnemesine yardımcı olur. Bu çalışma karın, kol, sırt içi ve omuz içinde oldukça önemlidir. Bel kaslarını kuvvetlendiren bu egzersizin her gün uygulanması durumunda vücut estetiğine katkı sağlar.


Standing -Seated Bar Twisting hareketinde ayaklar omuz hizasında açılır, vücut karşıya paralel olur ve boş halter barı boyun arkasından omuzlara ortalanarak alınır. Sopa uçlarına eller konulur ve bel, gövde kasları çalışacak şekilde sağa ve sola ritmik olarak döndürülerek yapılır. Bu egzersizi yaparken mümkün olduğu kadar dönme açısını geniş tutun. Egzersiz iki yöne de eşit sayılarda tekrarlanır. İlk etapta yavaş ilerlerken daha sonra hareketleri hızlandırabilirsiniz. Bu hareketi tüm spor branşlarında önemli olduğu gibi, düzenli yapıldığı takdir de yan bel kaslarının incelmesinde etkili olacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Standing -Seated Bar Twisting (Sopa ile Bel İnceltme) Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Standing -Seated Bar Twisting (Sopa ile Bel İnceltme) Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Standing -Seated Bar Twisting (Sopa ile Bel İnceltme) Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.