Stiff-Legged Barbell Deadlift Hareketi Nasıl Yapılır?

Stiff-Legged Barbell Deadlift hareketi ile Biceps Femoris, Semitendinosus, Semimembranosus, Erector Spinae, Gluteus Maximus kasları çalışır. Bu kasların görevi ise gövdenin tüm yükünü taşıyan ve hareketi sağlayan kaslar olmasıdır.


Stiff-Legged Barbell Deadlift bacak hareketi ile bel ve bacak kaslarının düzenli olarak ve sorunsuz bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. Bu egzersiz, dizler kırılmadan, barbell yerden bel seviyesine kadar yükseltilerek, kalça ve arka bacak egzersizi olarak adlandırılır. Daha önce bu hareketi yapmamış olanlar ilk etapta boş bar ile uygulayabilirler. Eğer yüksek ağırlıklara girilecekse ağırlık kemeri takılmalıdır. Egzersiz uygulanırken, kollarınızı omuz genişliğinde açın. Dizleri bükmeden eğilerek barı kavrayın ve kollarınızın tamamen uzadığından emin olun. Nefesinizi alın ve barbelli dizlerinizi kırmadan üst gövdeniz tamamen dikleşene kadar yukarı kaldırın. Bu esnada kesinlikle dizlerinizi bükmeyiniz. Egzersiz sırasında odaklanacağınız tek yer kalça ve arka bacak kaslarıdır. Nefesinizi tekrar alın barı kaldırış hızınızın daha altında bir hızla aşağı indirin. Beklemeden nefes verip tekrar barı kaldırın. Tekrar sayısı bitene kadar egzersizi devam ettirin. Vücut geliştiriciler için önemli hareket olan bu egzersiz, düzenli yapıldığında etkisini gösterir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Stiff-Legged Barbell Deadlift Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Stiff-Legged Barbell Deadlift Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stiff-Legged Barbell Deadlift Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.