Stomach Vacuum Hareketi Nasıl Yapılır

Bu hareket ayakta, herhangi bir efora gerek kalmadan basit yapılan bir egzersizdir. Bu egzersizlerin tek başına devam etmesi yerine kardiyo ile desteklemek faydalı olacaktır. Düz bir karına sahip olmak için düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.


Karın kaslarını sadece belli bölgelerde bilenlerin aksine, yağ oranını düşürmek için farklı ve faydalı olabilen hareketler de denemesi gerekir. Göbeğin dışarı doğru çıkık durmaması için yapılan stomach vakum hareketi, vücudun duruşunu da etkiler. Bu hareketin çalıştırdığı kaslar “transversus abdominis” (iç karın kasları)dır. İç organları dahi koruyan harekette düz bir karına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Ayakta yapılan harekette destek almak için ellerinizi belinizin yanlarına koyabilir ya da serbest bırakabilirsiniz. Olabildiği kadar derin nefes aldıktan sonra yavaşça nefes verirken karnınızı içeri çekmeniz gerekir. Kaburgalarınızın ne kadar belli olduğundan, karnınızı o kadar iyi çektiğinizi anlayabilirsiniz. Yaklaşık tek hareket 20 saniye sürmektedir. Biraz sabır ve düzenli egzersiz ile bu hareket sayesinde düz bir karına sahip olabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Stomach Vacuum Hareketi Nasıl Yapılır için yorumda bulun

    Stomach Vacuum Hareketi Nasıl Yapılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stomach Vacuum Hareketi Nasıl Yapılır için ilk yorumu yapabilirsin.