Vücut Geliştirme

Süt içerek kilo almak

03.06.2014
1.105
Süt içerek kilo almak

süt içerek kilo almak Son zamanlarda insanlar kilo almak için çeşitli yapay besinleri kullanıyorlar.Karbonhidrat tozları ve diğer kilo aldırıcı takviyeler çoğu insanın aklında soru işareti bırakmaya devam ediyor.Doğal olarak herkes bu tarz ürünleri kullanmak istemiyor.Son zamanlarda yapılan araştırmalar ile doğal olarak sadece süt kullanarak kilo almak mümkün. Bu diyet programının ismi Gallon of Milk a Day araştırarak konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Amerika ölçü biriminde Galon yaklaşık olarak 3.8 litreye eşdeğerdir.Bu gün içerisinde yaklaşık olarak tüketmeniz gereken miktardır.

Süt içerek kilo aldıran diyet programı nasıl uygulanır?

Günlük normal besinlerden alacağınız kalori miktarı yaklaşık olarak 2000-3000 arasındadır.Siz bunu 4 litrelik süt ile birlikte uyguladığınızda bu miktar 4000-5000 kaloriye ulaşır.Bu şekilde de kilo almamanız mümkün değildir.Uzmanlar direk bu programda günlük 4 litrelik sütle başlamanızı önermiyor.Vücudu alıştırmak için 1 litre ile başlamanız daha doğru olur.Gün içerisinde içeceğiniz miktarı yavaş yavaş arttırarak önerilen miktara ulaşabilirsiniz.

Süt içerek kilo almanın yan etkileri nelerdir?

Bu kadar sütü vücudumuza almaya başlayınca tabi ki yan etkiler olacaktır.Fakat bu yan etkiler kimyasal besinlerle kilo almanın getireceği yan etkilerden daha hafif etkilerdir.Aşırı süt kullanımına bağlı olarak sivilce,gaz sıkışması,aşırı şişkinlik,ishal ve uyku gibi etkiler görülebilir.Herkeste bu yan etkiler görülmeyebilir kişinin genetik yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir.Şahsen gaz sıkışması,şişkinlik ve uyku gibi etkileri günlük 500 ml su içmeme rağmen yaşıyorum. Herhangi bir sağlık sorunu yaratmaması açısından bu programı uygulamadan önce doktorunuza yan etkileri konusunda danışmanızı öneririm.

Süt içerek kilo alma sisteminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

-Yan etkilerle karşılaşırsanız içtiğiniz süt miktarını azaltın. -Bu programı spor eşliğinde uygulamanız önerilir. -Yemeklerden önce süt içmek iştahı kapatır bunu yapmayın. -Gün içerisinde içmemiz gereken süt miktarını belirli zamanlara bölün ve ona göre için.Örnek vermek gerekirse 4 litre sütü günde 16 parçaya bölerek 250 ml halinde içebilirsiniz. -Eğer 3 litre ile de olumlu sonuç alıyorsanız o şekilde uygulayın.Gün içerisinde 4 litre kullanma konusunda herhangi bir zorunluluk yok.Size uygun gelen,kilo aldıran miktarı tercih edin. kilo almak için beslenme programı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.