Testosteronu Arttıran Yiyecekler


Zayıf kalmak ve kilo kontrolü sağlamak için düşük kalorili beslendiğinizde kas kaybedeceğinizi biliyor musunuz? Düşük kalorili beslenme testosteron artışına engel olacağından adale kaybına ve yağ kazanmanıza neden olacaktır. Testosteron artışını sağlamak için protein ve yağdan varlıklı beslenmek ve spor yapmak olmazsa olmamakta bir gerçektir. Düşünülenin aksine yağ kaybetmek için yağ tüketmelisiniz. Testosteron seviyesini doğal yollarla arttırmak için sizler için hazırladığımız bu yazımızda okuyabilirsiniz

Kilo Verin
Vücudunuzun bel çevresi testosteron seviyenizle ters orantıdadır. Vücudunuzun bel ve göbek çevreninin yağlanması demek, vücudunuzun testosteron seviyenizin ciddi Seviyede azalmasına yol açabilen etkenlerin oluşması demektir. Öncelikle yapmanız gereken Spor ve diyet yaparak ideal kilonuza ulaşın.

Şeker Kullanımını Kesin
Diyabetik rahatsızlığı olan inşalarda hormonlardan hormonun az salgılanması görülebilen olaydır. Bu etken vücuttaki fazla şeker ve glikozun kan seviyesindeki testosteron hormonunu olumsuz etkileyerek, onu düşürdüğünü gösteriyor.

testosteron yiyecekler

Yeşillik Tüketin
Sağlıklı sebzelerin başında gelen karnabahar, brokoli ve lahana, ıspanak gibi sebzeler, vücut hormonlarının seviyesini yükselten ve bu hormonun iyi salgılanmasını sağlayan sebzelerdir.

Spor
Günlük yaşantınızda spora yer verin ve günde düzenli olarak 30-45 dakika spor yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz, Bu sayede sağlıklı bir beden, testosteron hormonun da düzenli olarak vücutta salgılanması anlamına gelir.

D Vitamini
Vücudun ihtiyacı olan D vitamini, bireyin sağlıklı kemikler ve iyi bir libido için temel ihtiyaçlarının başında gelmektedir. En sağlıklı D vitaminini almak için yazın ve güneşli günlerde sabah erken saatte güneşlenerek almaktır.

İyi Uyku
Bireyim vücut hormonlarının düzenli çalışması için uykuya ihtiyacı vardır. Bunun günlük uyku ihtiyacını ortalama olarak 6 ile 8 saat arasında sağlıklı bir şekilde uyuyarak geçirmesi lazım. Çünkü dinlenme vücut hormonlarının düzenli çalışmasını salgılar ve Testosteron seviyesini arttırmaktadır.

Alkol
Alkol bilinen bir afrodizyak bir madde değildir. aksine alkol tüketimi seks hormonlarına büyük ziyan verici alışkanlıklardandır. Bilhassa bira ve öteki alkollü ürünler testosteron seviyelerini düşüren içeceklerdir.

Sağlıklı Yağlar
Yağlı yiyeceklerden uzak durarak takip edilen bir beslenme programı sağlık için yararlıdır, ama bu durum hepten yağ alımını kati anlamına gelmez. Balık ve zeytinyağı bunun gibi sıhhatli tekli doymamış yağ yeme testosteron seviyelerini artırmak için en hızlı yollarından biridir.

Çinko
Çinko, bedenin ihtiyacı olan temel minerallerdendir. Çinko testosteron içeren sperm üretmek için yardımcı olur. Bu mineralce zengin yiyecekler şunlardır; süt ve süt ürünlerini, patates, esmer pirinç, fıstık, fasulye ve kepekli tahıllar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Testosteronu Arttıran Yiyecekler için yorumda bulun

    Testosteronu Arttıran Yiyecekler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Testosteronu Arttıran Yiyecekler için ilk yorumu yapabilirsin.