Üçgen Vücut Nedir Nasıl Yapılır

Üçgen vücut belin ince olup kanat kısmından omuzlara doğru vücudun genişlemesi demektir. Her spora başlayan yeni bireyin hayali olan üçgen vücut göründüğü kadar kolay değildir. Böyle bir vücuda sahip olmak için disiplinli ve çok çalışmak gerekiyor.


Karar Verin Hedefiniz Net Olsun

Eğer isteğiniz üçgen vücut yaparak şık bir görünüm elde etmekse kararınızı spora başladığınız anda verin ve asla bu isteğinizden vazgeçmeyin. Psikolojik olarak kendinizi hazırlayın hedefinize hiç şaşırmadan ilerlemeye devam edin. Üçgen vücuda sahip olabilmek için kararlılık en önemli etkendir. Eğer kararlılığınızdan vazgeçersiniz hayallerinizde sona erer.

Bilgi Kaynaklarınız Doğru Olsun

Üçgen vücut nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve araştırmak istiyorsanız bilgi kaynaklarınız mutlaka doğru olmalı. Birbirleriyle ilişkili olan bilgilere doğru sahip olursanız en kolay ve sağlıklı yoldan üçgen vücuda ulaşabilirsiniz. Ancak yarım yamalak bilgiler öğrenip de antrenman programınızı buna göre düzenlerseniz vücudunuzun orantısını da kaybedersiniz ve üçgen vücuda giderken kendi vücut sağlığınızı da bozarsınız.

Beslenmenize Dikkat Edin

Sadece üçgen vücut değil spor yaparken beslenmede çok önemlidir. Sporcunun ana besin kaynağı olması gereken protein günlük yeteri miktarda alınmalıdır. Aksi takdirde kas yapımı yavaşlayacak ve istediğiniz üçgen vücuda sahip olmanız biraz daha zora girecektir. Yağlı besinleri hayatınızdan çıkarmalısınız. Ne kadar çok abur cubur ve yağlı besinler tüketirseniz bel çevreniz bir o kadar yağlanacaktır ve kilo alacaksınız. Bel çevrenizin yağlanması da bel çevrenizin kalınlaşması demek. Üçgen vücuda sahip olmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken nokta da bellerinin ince olması gerekmektedir.

Çalışma Programınızı Oluşturun

Çalışma programınızı oluşturarak ona düzenli olarak uymalısınız. Vücut geliştirme programları hangi tür vücudu istediğinize göre değişkenlik göstermektedir ve hareketlerin şekli tekrarı ona göre ayarlanmaktadır. Eğer yanlış bir program seçecek olursanız üçgen vücut yapmaya kalkarken daha fazla kuvvetlenebilirsiniz. Kas kütlesini arttırmak için ve kuvvet kazanmak için yapılan vücut geliştirme programları ayrıdır.

Vücut Ölçülerinizi Kaydedin

İdeal vücut ölçüsü herkes için değişiklik göstermektedir. Çünkü kimsenin boyu, kemik yapısı ve anatomisi aynı değildir ancak vücut ölçülerini kaydetmek üçgen vücut için ve sporda motivasyon için önemli bir yere sahiptir. Her ay düzenli olarak vücut ölçülerinizi bir yere kaydederek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. İnsanlar kendilerindeki gelişimi kanıtlı olarak gördüğü zaman o işe ilgisi daha da artıyor. Sizde bu yöntemleri uygulayarak ve düzenli çalışarak üçgen vücuda sahip olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Üçgen Vücut Nedir Nasıl Yapılır için yorumda bulun

    Üçgen Vücut Nedir Nasıl Yapılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üçgen Vücut Nedir Nasıl Yapılır için ilk yorumu yapabilirsin.