Vücut Geliştirme

Vücut Geliştirme Ve Elde Nasır Oluşumu

Vücut Geliştirme Ve Elde Nasır Oluşumu

Spor yaparken vücut olumlu yönde bir değişikliğe uğrarken yapılan bazı yanlışlar sonrasında istenmeyen sonuçların ortaya çıkması da söz konusu olabilir. Özellikle ağırlık çalışan kişiler için cilt bu sürtünmeye ve aşırı yüklenmeye karşılık nasır oluşumu ile cevap verebilmektedir. Cildin kalınlaşması ve sertleşmesi anlamına gelen nasırın oluşması kişileri hem estetik görünümler açısından rahatsız etmekte hem de başkaları ile temasa geçtiklerinde istemedikleri bir duruma sokmaktadır.

Nasır oluşması alınabilecek tüm önlemlere rağmen az da olsa ortaya çıkabilecekken ağırlık çalışma sırasında yapılan yanlışlar sırasında bu durum daha da kısa süre içinde daha etkili bir şekilde de ortaya çıkabilmektedir. Nasır oluşumunun önlenmesi noktasında ilk yapılacak olan şey barın doğru şekilde tutulmasıdır. Hareketin doğru bir şekilde yapılmaması halinde barı elden kaymakta ya da elin bar ile ezilmesi söz konusu olmaktadır. Tüm bunlar nasır oluşumu sürecini daha da hızlandırmaktadır. Hareketi doğru yapmak nasır oluşumunu engelleyecekken aynı zamanda kas gelişimi sürecini de olumlu olarak etkiler.

Barları kaldırırken pudra kullanmak nasır oluşumunun önüne geçmede etkili bir yöntemdir. Ancak spor salonlarında daha çok profesyonellerle özdeşleşmiş olan pudra kullanımından kişiler kaçınabiliyor. Nasırların bakımını yapmak da bunların oluşumu ve görünümlerinin nasıl olacağında belirleyici olmaktadır. Hiçbir şekilde nasırlar kesilmemesi ve koparılmamalıdır. Sünger taşı ya da ayak zımparası ile zımparalamak çözüm olabilir. Nasır oluşumuna sebep olan bir diğer durum da kuru ciltlerdir. Kuru bir cilde sahip olan kişiler nasır oluşumu ile karşılaşmak istemiyorlarsa mutlaka nemlendirici ürünler kullanmalıdır.

Nasır oluşumunun önlenmesi için pek çok kişi eldiven kullanıyor. Ancak yukarıda belirtilen teknikler izlendiği takdirde eldiven kullanmaya gerek kalmamaktadır. Barın tutuşunu zayıflatması ve hareketin yapılmasını zorlaştırması nedeniyle eldiven kullanımlarından kaçınmak gerekmektedir.Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.