Vücut Geliştirmeciler İçin En İyi 5 Protein Tozu

Özellikle de vücut geliştirme sporu ile ilgilenmeniz durumunda, uzmanlar tarafından da tavsiye edilen en iyi 5 protein tozundan faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

İşte Sporcular İçin En İyi 5 Protein Tozu

1) Optimum Gold Standart Whey

Başta Amerika’da olmak üzere dünyanın pek çok ülkelerinde en fazla tercih edilen en iyi protein tozundan biri olan Optimum Gold Standart Whey, özellikle sporcular açısından oldukça önemli bir konumda yer alan amino asitler bakımından zengin içerikli olması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafında da tavsiye edilmektedir. Yüksek kaliteli proteinler içeren bu muhteşem protein tozundan mutlaka faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu İçeriğinde Bulunan Besin Öğeleri

 • Protein: 23,9 gram
 • Karbonhidrat: 1.8 gram
 • Toplam yağ oranı: 1.1 gram
 • Şeker: 1.2 gram
 • Enerji: 113 kcal

Satın Almak İçin Tıklayın: Optimum Whey

2) Multipower 100 Pure Whey Protein

Almanya ülkesinde üretilip dünya piyasalarında yer alan ve etkin içeriği sayesinde tavsiye edebileceğimiz en iyi 5 protein tozu arasında bulunan Multipower protein tozu, 1 servisinde 24 gram oranında protein oranı ve ayrıca eski ürüne oranla bu muhteşem protein tozuna BCAA maddesi de ilave edilerek bu sayede yeni protein tozunun çok daha etkin bir içeriğe sahip olması sağlanmıştır.

Satın almak için tıklayın:  Multipower 100 Pure Whey Protein

3) The Protein Works Whey Protein

Avrupa ülkelerinde en çok kullanılan protein tozu olan ve son yıllarda ülkemizde de ciddi anlamda tercih edilen  The Protein Works Whey Protein etkili protein tozu özellikle karbonhidrat bakımından düşük bir içeriğe sahip olması ve protein bakımından da zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi 5 protein tozu listesinde bulunmaktadır.

The Protein Works Whey Protein İçeriğinde Yer Alan Besin Öğeleri

 • 7 gram oranında protein
 • 7 gram oranında karbonhidrat
 • 4 gram oranında lif
 • 1 gram oranında yağ
 • 3 gram oranında şeker
 • 5 gram oranında doymuş yağ
 • 101 oranında kcal enerji

Satın Almak İçin Tıklayın:  The Protein Works Whey Protein

4)Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

Vücut geliştirme ile uğraşanlar ve spor yapanların, Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr isimli ürün vazgeçilmezidir. Bu ürün tercih edilmesinin en büyük etkenleri içerisinde zengin bir içeriğe sahip olması bulunmaktadır. Zengin içeriği sayensin de sporcunun gün içerisinde ihtiyaç duyacağı vitamin, mineral ve aminoasitleri içerisinde barındırmaktadır. Bu besinlere ek olarak içerisinde ayrıca kreatin de bulundurmaktadır. Kreatin sayesinde sporcuların kas gelişimi ve hacim kazanması hızlanacaktır. Spor sırasında vücudun direncini koruyacak bir içerik formülüne de sahiptir. Bu içerikler sayesinde spordan alacağınız fayda en üst seviyelere çıkacaktır. Ürün tercih edilme nedenleri arasında kana hızlı karışması bulunmaktadır bunun nedeni ise içerisinde bulundurmuş olduğu izole ve konsantre whey proteinidir. Bunlar sayesinde en hızlı etkiyi göstermektedir ve bu ürün 70 servislik bir kullanıma sahiptir.

Kullanım Önerileri

Bu tarz ürünlerin birden fazla kullanım çeşidi bulunmaktadır size en uygun olanı seçmek için kesinlikle diyetisyeninize veya spor hocanıza danışmanız gerekmektedir.

Sabah kahvaltıdan önce ve antrenmandan hemen sonra 300-350 ml su veya süt ile 1 ölçek ürün karıştırılarak tüketilir.

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

5) Dymatize ISO 100

1 ölçekte 100 gram oranında protein tozuna sahip olan Dymatize ISO 100 protein tozu, ayrıca kas gelişiminin maksimum düzeyde sağlanması açısından 1 ölçek içerisinde 5.5 gram oranında da BCAA yer alması almaktadır.

Satın Almak İçin TıklayınDymatize Iso 100

Ülkemizde uygun fiyat tarifesi üzerinden satın alabileceğiniz en iyi 5 protein tozu kullanmadan önce mutlaka uzman desteği almanızı tavsiye etmekteyiz.

Protein tozu için alternatif ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.  https://www.aloprotein.com/protein-tozu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Vücut Geliştirmeciler İçin En İyi 5 Protein Tozu için yorumda bulun

  Vücut Geliştirmeciler İçin En İyi 5 Protein Tozu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vücut Geliştirmeciler İçin En İyi 5 Protein Tozu için ilk yorumu yapabilirsin.