Vücut Kıllarından Kurtulma Yolları Nelerdir?

Vücuttaki kıllardan kurtulmak gerek erkek gerekse kadınlar için tam bir işkence haline gelmiş durumdadır. Bu kıllardan kurtulmak için genelde klasik yöntemler olan ağda, tüy dökücü krem ve jilet kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde bulunanlar için de daha çok ağda ve ip kullanılmaktadır. Fakat, bu yöntemler işe yarasa uzun süreli çözümler değillerdir ve çok emek isterler. Bu yüzden uygulanması sırasında sorunlar yaşanabilmektedir. Belirtilenler dışında başka yöntemler de bulunmaktadır. Diğer istenmeyen tüylerden kurtulmanın kesin yolları hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.


 

Şeker ve Limon:

 

Şeker ve limon yöntemi evde tüylerden kurtulma yöntemlerinden biridir. Hazırlanışında 2 bardak şeker, 1 adet limonun suyu ve gereken durumlarda su kullanılabilir. Şeker ve limonun suyunun bir tencerede karıştırınız. Limon suyunun şekerden fazla olmasına dikkat ediniz. Şekerler eriyene kadar karıştırınız. Şekerler eriyip karışım kaynayana kadar bekleyiniz. Karışım kaynayınca 1 dakika içinde ocaktan indiriniz ve soğumaya bırakınız. Karışım soğuduğunda kıvam olarak ağdaya benzemektedir. Fakat, ağdadan daha fazla can yakmaktadır. Kullanımı da ağda gibidir.

 

Karışım içerisine isterseniz bal ile un koyarak da kullanabilirsiniz. Yine aynı kıvamda olacaktır. Kullanımı da aynıdır.

 

Zerdeçal:

 

Zerdeçal maskesi olarak da bilinen zerdeçal yönteminde zerdeçal tozu ile su veya süt kullanılmaktadır. Zerdeçal ile sütü karıştırınız. Bu karışım macun haline gelinceye kadar karıştırın. Tüylerden kurtulmak istediğiniz alana sürünüz. 15 ile 20 dakika arasında bekletiniz. Sürülen karışımı ılık su ile ovalayarak çıkarınız. 1 ayda 2 hafta kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Tüyleri inceltmektedir.

 

Nohut Unu:

 

Nohut unu yöntemi de vücut kıllarından kurtulmanın doğal yollarından biridir. Yapımında yarım kase nohut, yarım kase süt, 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve yağsız ciltler için krema kullanılabilir. Nohut unu ile zerdeçalı, süt ve kremayı karıştırınız. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Tüylerinize macunu sürünüz ve yaklaşım 30 dakika bekletiniz. Sonra bölgeyi ılık su aracılığıyla temizleyiniz.

 

Yumurta:

 

Yumurta yöntemiyle de kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu yöntem de macun yöntemlerindendir. Yapımında 1 adet yumurta beyazı, 1 yemek kaşığı şeker ve yarım yemek kaşığı mısır nişastası kullanılmaktadır. Tüm malzemeleri karıştırınız. Bu karışım macun kıvamına gelene kadar devam ediniz. İstenilen alana macunu sürünüz. Maske alanda kuruyana kadar bekleyiniz. Kuruduktan sonra hafif bir şekilde çekere maskeyi çıkarınız. Bu sırada tüyleriniz de gelecektir.

 

 

Soğan ve Fesleğen:

 

Soğan ve fesleğen yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulma bitkisel çözümdür. Yöntem için iki adet soğan ile 12 adet fesleğen yaprağı kullanılmaktadır. İki adet soğanın dışındaki zarları çıkarınız. Bu zarlar ile fesleğen yapraklarını mutfak robotu ile karıştırınız. Karışım krem kıvamına gelene kadar bu işleme devam ediniz. Hazırlanan karışımı kıllardan kurtulmak istenilen alanlara sürünüz. 40 dakika boyunca alanda tutunuz ve sonrasında yıkayınız. Bu işlemi haftada üç kere olmak üzere 2 ay uygulayabilirsiniz.

 

Rusya’dan Gelen Bir Yöntem: Ceviz Kabuğu:

 

Rusların tüyler ve kıllardan kurtulmak için ceviz kabuğu kullanmaktadır. Bu karışımda ceviz kabuğu ve su kullanılmaktadır. Ceviz kabuklarını yakmanız gerekmektedir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Kabukları kül haline getiriniz. Sonra bu küle su ekleyiniz ve krem kıvamına getiriniz. Karışımı 12 saat boyunca bekletiniz, ondan sonra kullanınız. Kremi pamuk ile istenilen bölgelere sürünüz. 30 dakika bekletiniz ve yıkayınız. 3 gün kullanınız. 3 gün boyunda günde 3 defa uygulayınız. 3 günün sonunda bir ara veriniz ve 1 ay sonra tekrar aynı işlemi uygulayınız.Etiketler

YORUM YAZIN