Yağ Yakan Hareketler


Fazla kiloların tek sebebi elbette ki fazla yağlardır. Fazla yağlardan kurtulmak için iki işi bir arada yürütmemiz gerekmektedir. Öncelikle beslenme alışkanlığımızı değiştirmemiz ve doktor tavsiyesi ile bir diyete girmemiz gerekmektedir. Bunun yanı sıra da elbette ki spor yapmalıyız. Spor yaparken de yapacağımız hareketlerde seçici olmamız, en çok yağ yakan hareketleri tercih etmemiz bize fayda sağlayacaktır. İşte, en çok yağ yakan hareketler;

  • Yürüyüş Yapmak; Yürüyüş basit bir spor gibi görülse de yağ yağmada etkisi çok fazladır. Yürüyüş yaparken bedenimizde birçok yer aynı anda hareket etmektedir ve yürüyüş çok aşırı terlemeyi de sağlamaktadır. Yürüyüşün bu etkisi ile yürüyüş yağ yakmak için yapılması gerekenler arasında ilk sırayı almıştır. Evinizde bir koşu bandınız bulunuyorsa öncelikle yavaş tempoda yürümeli, daha sonra yavaş yavaş hızınızı artırmalısınız. Ancak evinizde bir koşu bandı bulunmuyorsa, o halde bir yürüyüş parkuruna giderek önce yavaş tempodan başlamak üzere yürüyüş yapmalısınız. Bir tur yürüyüş, bir tur koşu bu eylemden daha çok etki almanızı sağlayacaktır. Ne kadar çok terlerseniz o kadar avantajdır.
  • Mekik: Mekik bölgesel zayıflamanın en temel hareketidir. Mekik hareketi ile karın kaslarınızın tamamını sıkı bir şekilde çalıştırırsınız ve karın kaslarınızı sıkı bir şekilde çalıştırdığınızdan karın bölgenizde fazlasıyla yanma hissi oluşacak. Oluşan bu yanma hissi iyi haberdir. Demek ki bir şeyleri başarıyorsunuz anlamına gelmektedir. Mekik çekmek ilk etapta sizi zorlayabilir. Mekiğe ilk başladığınız zaman diliminde tam doğrulmak yerine yarım doğrulabilirsiniz ve ilk başladığınızda 8 tekrar ile başlayabilirsiniz. Bu tekrarları zamanla artırabilirsiniz.
  • Kalça Kaldırma Hareketi: Hem kas yapıp, hem de yağ eritmek istiyorsanız en etkili hareketlerden bir tanesi de kalça kaldırma hareketidir. Kalça kaldırma hareketinde yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi iki yana salın. Daha sonra kollarınızdan başınızdan ve ayaklarınızdan destek alarak kalçanızı kaldırın. Kalçanızı kaldırdığınızda olabildiğince sıkın ve olabildiğince orada durmaya çalışın. Yorulduğunuzda kendinizi salın ve hareketi tekrarlayın. Bu harekete de sekiz tekrar ile başlamak yeterli olacaktır. Zamanla artırabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yağ Yakan Hareketler için yorumda bulun

    Yağ Yakan Hareketler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağ Yakan Hareketler için ilk yorumu yapabilirsin.