Yağ yakarken kuvvet nasıl arttırılır?


yağ yakarken kuvvet nasıl arttırılır

Vücut geliştirmeciler bulk yani kilo alma döneminden çıkıp,yağ yakım (definasyon) dönemine girdiklerinde en büyük korkuları güç düşüşü yaşayacakları yönündedir.Çoğu durumda bu tarz güç düşüşleri ile karşılaşmak mümkündür.Fakat,hem yağ yakıp hem de kuvvetinizi arttırabilmeniz mümkündür.Bu makalemizde sizlere yağ yakarken kuvvet arttırmanın nasıl mümkün olabileceğini anlatacağız.

Yağ yakarken güç ve kuvvet kazanımının iki önemli yolu vardır.Bunlardan ilki düzenli beslenerek kas kaybı yaşanmamasını sağlamaktır.Diğeri ise, merkezi sinir sistemini uyararak, sinirsel uyarıları kaslara yönlendirme şeklindedir.Sporcuların yağ yakımı döneminde fazla miktarda kas kazanması mümkün olmadığından,merkezi sinir sistemini uyararak güç ve kuvvet artışı sağlamanız mümkün.Bu tarz çalışmalar ile birlikte yağ yakım dönemlerinde güç kazanan bir çok sporcu mevcuttur.Ayrıca vücut ağırlığıyla yaptığınız egzersizlerde de gelişim sağlarsınız.

Bu konu hakkında size ünlü bir vücut geliştirmecinin bu konudaki yorumlarından yola çıkarak bilgi vermeye çalışacağım.

Yağ yakarken kuvvet arttırmanız ancak kaslarınızın büyüyecek şekilde uyarılması ile mümkündür.Yağ yakarken kuvvet kazanmak istiyorsanız hareketleri 15-20 tekrar aralığında uygulamalısınız.Bu kadarlık tekrarı yapabileceğiniz bir ağırlık seçmeniz önemlidir.Maksimum yağ yakımı için yüksek tekrarlı çalışılmalıdır.Bu şekilde hem yağ yakıp hem de kuvvet kazanabilirsiniz.Bu kiloyu belirlemek çok önemlidir.Kaldıracağınız bu kilo sık sık değişiklik gösterebilmektedir.Eğer o ideal kiloyu zorlanmadan kaldırabilecek seviyeye geldiyseniz kendinize yeni bir kilo belirlemeniz gereklidir.

yağ yakarken kuvvet arttırmak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yağ yakarken kuvvet nasıl arttırılır? için yorumda bulun

    Yağ yakarken kuvvet nasıl arttırılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağ yakarken kuvvet nasıl arttırılır? için ilk yorumu yapabilirsin.