Vücut Geliştirme

Yağ Yakıcı Hareketler

Yağ Yakıcı Hareketler

En Çabuk Yağ Yakmanızı Sağlayacak Hareketler

Yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam sonucunda kısa sürede karın bölgesi başta olmak üzere vücudun farklı noktalarında hızla yağlanma probleminin ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Bu tür sorunlara karşı özellikle en çok spor yapmaya vakit bulunmadığı gibi yargılar gerekçe olarak ortaya konmaktadır. Ancak kişiler evde çok dar alanlarda bile rahatlıkla bazı hareketleri uygulayarak kısa sürede kendilerindeki değişimi fark edebilirler. Dar alanlarda yapılmaya uygun bu yağ yakıcı hareketler sürekli olarak devam ettirildiği takdirde her gün ya da iki güne bir 1 saatlik egzersizler sayesinde kısa sürede sonuç alınabilen antrenmanlar haline geliyor.

Yürüyüş ve Koşunun Yağ Yakmadaki Etkisi

Yağ yakmak denildiğinde ilk olarak kısa tempolu yürüyüşler ve koşu akla gelmelidir. Evde yapılacaksa bir koşu bandına ihtiyaç duyulan bu egzersiz kişinin kondisyonunu geliştiren bir antrenman olması sebebiyle yağ yakmada son derece başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. En temel hareketlerden biri olan yürüyüş ve koşu aynı zamanda hemen hemen her kiloda ve sağlık durumunda olan kişi tarafından da rahatlıkla yapılabilmektedir. Dışarıda yapılacak olan yürüyüşlerde eve yakın noktaların seçilmesi yağ yakıcı hareketler yapılırken kaybedilen zamanın çok fazla olmamasını da sağlayacaktır. En etkili koşu ve yürüyüş tekniği ise kişilerin sabit bir tempoyu sürekli devam ettirdiği ve belli aralıklarla en yüksek tempolarına ulaşarak nabızlarını yükselttiği egzersiz biçimidir.

Karın ve Kalça Bölgesindeki Yağlanmalar için En Etkili Hareketler

Daha çok kadınlarda olmak üzere erkeklerde de yağlanma problemi kendini karın ve kalça bölgesinden göstermektedir. Bununla ilgili olarak uygulaması çok basit olan temel yağ yakıcı hareketler ile bu bölgelerdeki yağlanmaların önüne geçmek mümkün olabiliyor. Öncelikle mekik hareketinin yapılmasına sıklıkla ağırlık verilmelidir. Bacakların hareket ettirilmeden birbirine bitişik tutulduğu yarım doğrulup tekrar geri yatılan mekik en etkili karın kası çalışması olacaktır. Tekrar sayısı giderek artırılan mekikle kısa sürede karın bölgesindeki yağlanma sorunu geride bırakılabilir.

Bir diğer hareket superman hareketi olarak bilinen vücudun yüzükoyun yere serildiği ve karnın yerde sabit kalacak şekilde kolların ve ayakların yerden kaldırılıp tekrar eski konumuna getirildiği hareket olmaktadır. Bu hareket özellikle sırt kaslarını geliştirmektedir. Baldır kaslarına da etkisi olan bu hareketle birlikte diz çökerek yapılan geriye esneme hareketinden de baldır kaslarında ciddi oranda gelişme sağlanabilmektedir.

Birden fazla kas grubunun çalışmasını sağlayan hareketlerden biri de kalça kaldırma hareketidir. Omzun yerde bırakıldığı bu harekette kollar yere serilecek şekilde bırakılıp vücut kalça bölümünden kaldırılır. Bu harekette ayak uçlarında durulmaya dikkat edilmelidir. Bu ve benzeri pek çok yağ yakıcı hareketler devamlı olarak belirli bir süre takip edildiği takdirde kısa sürede kilo verme ve yağların yakılmasına yönelik başarılı sonuçların gözlemlenmesi söz konusu olabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.